Sera Konstrüksiyonu ve Çelik Yapılar;

Modern sera teknolojisinin en önemli aksamı, yetiştirdiğiniz ürününüzü ve ürün yetiştirmede son derece elzem olan sera iklim kontrol sistemlerini taşıyan ve koruyan ana iskelet yapısıdır.

Maruz kaldığı iklim, ürün ve aksesuar yüklerini taşıyamayan ve korozyona karşı yeterli kaplama kalınlığı bulunmayan kısa ömürlü bir sera iskelet yapısı tüm yapılan yatırımı bir anda yok edebilir. 

İmalatlarında her zaman en iyi mamul kullanılan Seratek Sera Çelik yapıları, yapı zati ağırlığı, ürün, aksesuar ve kaplama yükleri ile uygulamanın yapılacağı bölge şartnameleri ve istatistiki iklim verilerinden Zemin Kar Yükü ve Rüzgar Yükü alınarak, EN 13031-1 Avrupa Sera standartlarına göre tasarlanmakta ve Çelik Yapı Programlarında en kritik kombinasyonların kontrolleri yapılarak uygun kesitler ve bağlantı elemanları belirlenmektedir.

Sera Konstrüksiyonu Uygulamalarında S235JR ve S275JR Kalite, EN ISO 1461 ve DX51-Z275 standartlarında çinko kaplı çelik kullanılmaktadır.

Standart olarak 9,60m-11,20m-11,50m-12,80m tünel açıklıklarında seralar imal edildiği gibi talebe göre özel genişlikte ve istenilen yükseklikte sera imalatları yapılmaktadır. Ayrıca; sera projelerimizde depo ve kazan dairesi, sulama ve otomasyon merkezi gibi kapalı kontrol merkezi ihtiyaçlarınız modüler tip hafif çelik Depo veya geniş açıklıkta ağır çelik konstrüksiyon imalatlarımızla karşılanmaktadır.